| Junior545 a întrebat:

Unde pot gasi arc frana pe disc mecanica la bicicleta ca mi s-a rupt arcul aveti idee cum se repara sau sa il fac eu astept idei dau funda
la cel mai bun raspuns

1 răspuns:
| nukeyly a răspuns:

Daca e ceva cunoscut gen avid, magura poti incerca la producator, daca e o frana no name gen liu chen zen, first bike sau decatlon, disc cu arc facute pe un vapor bantuit fara destinatie, putin probabil sa gasesti, dar speranta moare ultima. Vezi siteuri cu piese biciclete, oser de vechituri sau mecanicul fanatic necunoscut ZEN.

"arcul aveti idee cum se repara" nu se rapara, arcurile sunt calite,
sudate isi pierd prop. mecanice si necesita recalire asta nu face nimeni nici la arcurile mari de masini, locomotiva, deci trebuie sa cumperi altul la fel, de obicei is ieftine, arcuri normale de compresie si tragere gasesti la magazine de rulmenti.