| Costel_Ciocu_1905 a întrebat:

Va rog un raspuns am curatat o sursa pc de praf si din greseala sa dezlipit un conductor culoarea albastra de pe sursa si nu gasesc de unde sa dezlipit mentionez sursa este delux model atx 450w

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Firul albastru este de la -12V,ar trebui sa scrie acolo de unde s-a dezlipit "-12v" in general firul albastru nu este lipit exact langa celelalte fire, ar putea fi si la 1-2 cm de acestea...

| Costel_Ciocu_1905 explică (pentru ombladon):

Nu este nici o urma sa pot sa mi dau seama

| MaximusBommel a răspuns:

Scrie ceva pe conductor? Totusi, la o asemenea sursa, cred ca e mai ieftin sa o inlocuiesti decat sa o duci la un electronist sa refaca lipirea.