| crico a întrebat:

Vad pe www.cumasina.net o idee pentru traficul din Capitala. Credeti ca o solutie de partajare de masina ar rezolva problemele de trafic din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu rezolva nimic si nu este o idee noua.
Asa ceva incepuse prin anii 80 cind unele taxiuri ( de stat, atunci ) mergeau pe trasee fixe si numai cu plinul de calatori facut. Era un fel de inceput la maxi-taxi...
Problema in Bucuresti o rezolva transportul in comun dar reorganizate liniile de transport.