| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum va curatati unitatea de praf?

Răspuns Câştigător
| CanTrioTc a răspuns:

Trebuie sa procedezi astfel:
1) Trabuie sa desfaci cu surubelnita stea au calc placile care sunt in lateral
2) scoti piesele si cu o carpa si pensula de pictat cu pensula dai pe piese si cu carpa nu da pe piese si prin ea
3) te asiguri ca a fost curatata bine si trebuie sa stii pui piesele la loc bine, apoi ventilatorul sa fie asezat bine, si pe urma il poti aprinde faci testul pe urma te joci(ce mai faci u).
Funda?

4 răspunsuri:
| AngelOfPain a răspuns:

Mai intai asigurate ca a trecut garantia. La spatele unitatii sunt 2 sigili si 4 suruburi desfa csuruburile si rupe acele sigili(scrie ceva de garantie pe ele) apoi scoate capacul lateral stang si cu o perie curata praful de pe componente si ventilatoare(nu folosi aspiratoru poti,, maca" anumite componente) Funda?

| AnonymousSs a răspuns:

Ii dau foc

| FerLin a răspuns:

Cu aspiratorul!

| Edward121 a răspuns:

1) scoti cablurile
2) scoti suruburile
3) scoti placa laterala
4) sufli puternic peste praf
5) cureti usor de tot cu o carpa
6)bagi tot la locbig grin fundaA?