| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa dau la liceu in alt oras si nu stiu unde sa stau. Sa fac naveta ar fi obositor si costisitor. La internat trebuie sa platesti vreo taxa si sunt reguli chiar asa de stricte? Si cam cat costa pe luna chiria intr-un apartament, e mai avantajos sa mai stau cu cineva?

1 răspuns:
| măcheamăăăî a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa stai la camin in cazul in care gazda nu-ti pregateste mancare.Fratele meu a stat la camin, ave mancare buna, statea cu 3 baieti in camera si platea in jur de 400-500 rom(nu mai stiu).Nu sunt reguli exagerate, doar ca la o anumita ora (de ex 10.00) se inchide caminul si daca nu esti deja acolo....dormi afara laughing.