| Bilan_Robert_1978 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video care impreuna cu un dual core de 3 ghz si 4 gb ram sa imi ruleze cs go pe detalii lowmedium in 60 fps +, dar nu stiu daca placa este combatibila cu placa de baza, procesorul si daca sursa poate duce.
Imi puteti da o placa video pana in 350 lei, si cum sa aflu daca este combatibila?

5 răspunsuri:
| Metalheadforever666 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......-bit-lite/ Daca placa ta actuala se afla intr-un slot PCI Express 3.0 atunci placa asta Radeon R7 va fi compatibilia.Procesorul o sa o suporte.

| Bilan_Robert_1978 explică (pentru Metalheadforever666):

Acum placa vmea video este integrata, nu cred ca afecteaza cu nimic nu?

| Metalheadforever666 a răspuns (pentru Bilan_Robert_1978):

Nu,deoarece placa video integrata se afla in procesor si atunci cand o sa-ti iei placa video dedicata o sa o folosesti pe aia.

| Bilan_Robert_1978 explică (pentru Metalheadforever666):

Mersii,dar trebuie sa tin cont de forma carcasei, adica carcasa mea e foarte ciudata, este lata, si scunda.

| Metalheadforever666 a răspuns (pentru Bilan_Robert_1978):

Carcasa nu are impact asupra componentelor de pe placa de baza, placa video o sa aiba loc sigur.