| ramoina a întrebat:

Vreau sa ma apuc de construit o casa. Terenul meu este putin in panta si vreau sa-l nivelez. Pentru asta ar trebui sa gasesc un camion care sa-mi transporte pamant dintr-un loc in locul unde este terenul meu. Stie cineva ce preturi se practica pentru asa ceva? Se ia pe ora sau pe cantitatea de pamant transportat?

Răspuns Câştigător
| mihalitza a răspuns:

Se calculeaza nr de ore si nr. de kilometri efectuati.

4 răspunsuri:
| 44-mytel a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa inchiriati un buldozer, pe care il platiti cu ora de lucru efectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa gasesti firme de proiectare / constructii care ofera si servicii de consultanta sau asistenta dpdv al terenului. www.icase.ro e site ul unora dintre cele mai bune firme de constructii din bucuresti. ai incercat acolo?

| titi_2289 a răspuns:

Lasa pe cei care se pricep sa faca asta. Altfel s-ar putea sa regreti ca ti-ai facut casa desi dupa mine este unul din cele mai frumoase lucruri.( daca na-i idee cum se niveleaza in teren, pune pe cineva care se pricepe, iar cand construiesti casa freaca-l pa acela cu tot ce ti se pare in neregula. Nu da indicatii constructorului pentru ca atunci cand se va darama casa iti va spune ca a facut cum i-ai spus)

| lorin2y a răspuns:

Sunt diriginte de santier autorizat, am cunostinte vaste si te pot ajuta cu tot ceea ce tine de construirea unei case; cunosc persoane ce te pot ajuta cu utilaje; ing. Lorin Bursucanu 0729. 100. 468