| SDC a întrebat:

Vreau sa-mi iau un telefon mobil pe abonament, abonament pe 24 de luni, sa nu depaseasca 10 euro/luna, as prefera un telefon cu touch screen, la care sa mai platesc in plus maxim 500 de lei, ce telefon imi recomndati, daca puteti sa imi dati si detalii!

Răspuns Câştigător
| Razvan03Andrei a răspuns:

Daca gasesti un Samsung Galaxy Ace, e binehappy
Cand telefonul meu era 700 lei, eu am dat in jur de 40 de EURO pe el+ abonament de pana in 15 eurohappy
Deci daca gasesti uun Samsung Galaxy Ace, te-ai scoshappybig grin

7 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Hmm.Nu stiu ce sa zichappyLa abonamente nu ma pricep, dar cred ca un Samsung Galaxy Mini s-ar incadra cu succes in chestiile alea de mai sus.

Oricum, daca vrei cu 15 euro pe luna si dai cu 200 de lei(cred) mai mult poti sa-ti iei un Samsung Galaxy S Plus, sau daca te gandesti ce ai tu acolo:
500 lei+(10*24)=500 lei+240 Eurbilly1500 lei si poti sa-ti iei fara sa mai platesti nimica, chiar dai mai putin.un LG Optimus X2(e mai bune din toate privintele in afara de viteza de internet[download] si ecranul lui S Plus).

Daca vrei mai multe detalii pentru telefoane, sa-mi spui!
Sunt o gramada de telefoane, cele mai bune de la Samsung.Acuma nu stiu, dar daca vrei poti sa-mi spui si ce telefon ti-ai dori.happy

| SDC explică (pentru Razvan03Andrei):

Am auzit ca acum Samsung galaxy e la putere, dar nu am un buget foarte mare, as vrea sa imi fac un abonament rezonabil si sa mai platesc si in plus pana in 500 de lei, da chiar vreau sa stiu cat mai multe modele care se incadreaza in cerintele astea! multumesc mult

| SDC explică (pentru Razvan03Andrei):

Cred ca o sa imi iau Samsung galaxy ace, daca o sa gasec. sper sa fiu multumit de el!

| Razvan03Andrei a răspuns (pentru SDC):

Nici o problema.Acuma depinde ce vrei sa si jocihappy
Nu te sfatuiesc sa-l cumperi din prima! Uita-te pe youtube la el, vezi daca iti place si uita-te ce poate face. Daca nu esti cunoscator, nu-i nimic.Du-te intr-un magazin si intreaba acolo ce telefoane au si vezi in care te incadrezi.Te duci frumos la toate magazinele si spune-le sa-ti de-a o lista cu toate.Nu te lua dupa ei, poate iti mai zic unii si ceva minciuni sau nu stii ce vorbesc. Dupa. poti sa vii la mine si sa-mi zici la care te gandeti.Eu o sa-ti zic totul despre ele.

| Razvan03Andrei a răspuns (pentru SDC):

Daca gasesti un Samsung Galaxy Ace, e binehappy
Cand telefonul meu era 700 lei, eu am dat in jur de 40 de EURO pe el+ abonament de pana in 15 eurohappy
Deci daca gasesti uun Samsung Galaxy Ace, te-ai scoshappybig grin

| Razvan03Andrei a răspuns:

Cand iti iei un telefon, nu te uita la el asa..anost.
Gandeste-te ce este acum si ce era inainte.Acuma sa poti sa te joci pe el iti trebuie procesor bun, ceva care sa-ti ducu jocurilehappy
Daca nu e bun, degeabasad
Iti recomandam S Plus pentru ca este foarte bun la jocuri, dar se observa ca are lag(sincer e single core), pe cand un LG 2X are tegra 2(ce au tabletele de ultima generatie, bine ca unele au si tegra 3happy ), si are procesor nVIDIA(asta e tegra-ul), deci.ce mai vrei? Te mai anunt ca este si dual core.Merg jocurile non-stop.Are si el defectele lui, acela ca firma LG are cam toate telefoanele super bune ecrane slabe, deci e un dezavantajhappyNu zic ca nu e bun, dar e o diferenta.

| jaguar12 a răspuns:

Depinde din ce categorie ai vrea sa fie telefonul..eu ti.as recomanda Samsung galaxy mini 2! pretul este de 689 lei! cand faci un abonament platesti o suma de bani si valoarea abonamentului pe 2, 3 luni! eu ti, as recomanda sa iti iei acest telefon(aparut 2012) la liber, sa nu iti mia bati capul cu abonamentele! FUNDA"

| david4889 a răspuns:

Ce zici de Nokia lumia 520. alegi abonamentul cu 7 euro pe luna.