| thezbx a întrebat:

Vreau sa trimit un colet [in plic din acela pentru lucruri fragile] prin Posta Romana. Care e probabilitatea sa nu se sparga si sa ajunga intreg la destinatar?

Stie cineva cam cat costa pe o distanta de 300 km [in tara], si coletul nu are mai mult de 200 g.

Credeti ca e mai sigur prin Fan Curier?

Răspuns Câştigător
| Zdog a răspuns:

Iti spun o poveste care am patit-o eu cu Posta Romana, am comandat un IPhone 4S si persoana aceia la pus cu Posta Romana, cand a sosit coletul eram la posta. Postasul a luat un sac si la aruncat pe jos parca erau gunoaie, dupa aia postaritele l-au luat.Cand am desfacut coletul (acasa) cutia era foarte avariata (avea un colt foarte indoit), telefonul avea spatele spart, cand l-am deschis nu prindea semnal GSM.Din fericire (pentru mine ) am reusit sa-l vand pe OLX.Ro.
DECI MAI BINE NUL PUNE CU POSTA ROMANA!
FUNDA?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E si mai sigur si mai rapid prin curier, si costa doar cativa lei in plus

| thezbx explică (pentru suntserios):

Cati lei in plus?

| Zdog a răspuns (pentru thezbx):

Vreo 30-40, depinde de greutate.

| thezbx explică:

Treaba e ca vreau sa trimit doar niste scoici, deci nu e ceva foarte important, si nas vrea sa platesc o gramada de bani pe niste amarate de scoici laughing