| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Daca uzi plantele cu Coca-cola ce se intampla? (Daca planta se usuca explicati va rog de ce)

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In natura, nici unui vietuitor nu-i prieste cola, fiindca ii dauneaza.
Doar oamenii consuma "cu placere" asemenea chimicale...

| doctorandus a răspuns (pentru Bula):

Exista Cola fara zahar. Are apa, caramel (culoare), niste indulcitori in cantitate foarte mica (aspartamul e de 200 ori mai dulce ca zaharul) si acid fosforic sau fosfat. Ori ADN-ul nostru contine fosfat, fara fosfat nici de cadavru n-ai fi bun.

| Bula a răspuns (pentru doctorandus):

Fa urmatoarea experienta:
Dintr-un flacon cu Cola (cu- sau fara zahar) de un sfert de litru scoate cca. 50ml cola si pune in loc lapte naturala de vaca.
Inchide capacul si, dupa o usoara amestecare prin 2-3 rasturnari, lasa flaconul pe masa timp de jumat de ora.
Sa-mi spui pe urma, sincer, cat cola mai doresti sa bei dupa...

| Benn12 a răspuns:

Coca-cola are substanțe „negative" pentru Planta.
N-am incercat, dar gandeste-te, putina logică si stiinta.

| Lovin1997 a răspuns:

Salut, oameni folosesc coca-cola in agricultura pentru "coacere" mai rapida.

| mihairt a răspuns:

Planta se usuca deoarece Coca-Cola are foarte multe substante care dauneaza mediului incojurator, Acest suc contine 70 de lingurite de zahar per 2, 5 litri...