| Adrian_Uriciuc_1996 a întrebat:

Buna am o intrebare urgenta. Intr-o saptamana voi pleca in Canada si as dori sa stiu daca ACTA a intrat in vigoare in acea tara si daca voi avea probleme pe aeroport daca am material piratat pe el ( 2 jocuri piratate si vreo 10 cumparate). Am inteles ca teoretic te controleaza pe telefon, tableta laptop dupa material piratat pe aeroport. E adevarat? Va rog frumos sa ma ajutati.

4 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Buna. Te ajut eu in legatura cu asta. Da add la theemperor_florin si iti voi spune ce ai de facut.

| Adrian_Uriciuc_1996 explică (pentru ThEEmperoR):

Intrebarea este daca in Canada este aprobata acta

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Adrian_Uriciuc_1996):

Nu stiu daca este aprobata ACTA, dar companiile coca-cola, pepsi, cele de gaming au votat PRO ACTA.

| ThEEmperoR a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Si am si cautat pe net daca este aprobata. Stiu decat ca Parlamentul Romaniei a votat CONTRA