| anonim_4396 a întrebat:

Heeey.am un laptop Toshiba de 3-4 ani si de anul trecut tot scoate un sunet ciudat, se incinge puternic si uneori se stinge automat iar daca il aprind peste 3 minute se stinge iar... a treia oara merge dar imi arata ceva cu repair...bla bla ce are? ce trebuie sa ii fac? apropo nu e din vina windows-ului ca l-am schimbat si tot asa! cel mai bun raspuns primeste funda va rog cat mai curand

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Sufla si tu in baurile alea de aerisire finca sunt infundate si nu mai are de unde sa iasa caldura produsa de procesor! Si indicat este sa nu il ti in pat sau pe piciaore. Cumparati un pat dinacela de ventilatoare siu ai rezolvat problema

| ManOfWar98 a răspuns (pentru itsoft):

Unde anume spune-mi k si eu am aceias problema

| itsoft a răspuns (pentru ManOfWar98):

In lateral ai niste aerisiri! acelea daca sunt infundate caldura care o scoate ventilatoru de la procesor nu mai are unde sa se duca! sau daca nu du-te cu el la service sa til curate de praf. Este mai indicat sa te duci la ei ca daca nu te pricepi sa il desfaci

6 răspunsuri:
| robert4u a răspuns:

Scoate praful de la cooler. logic ca se inginge!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heei toti care au probleme cu ventilatia urmati sfatul lui itsoft.eu aveam 89 la temperatura iar dupa a ajuns la 50

| cornelusababy a răspuns:

Am aceiasi problema ca si tine, cred ca este din vine calculatorului in sine, nu prea poti face cam nimic... crying Si eu am tot laptop Toshiba de 3-4 ani si face la fel...

| ManOfWar98 a răspuns:

Am si eu aceias problema la lapto Acer te sfatuies sa-l duci la reparat altfel ti se va are mie mi-a ars si incarcatorul din cauza ca l-am supraincalzit.