| Floris96 a întrebat:

Recent am cumparat o placa Video Msi nVidia Gforce NX8800GTX... merge la pc-ul meu dar se incinta si cand il pornesc scrie sa verific pentru ca nu se alimenteaza de ajuns sau cablul de la alimentarea externa este scos! Cum pot rezolva aceasta problema? (Placa e buna de ceva? cam ce jocuri merg pe ea? ) Funda Promit!

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Ai pus placa video pe o sursa de 250W? ...bine ca nu tia prajit sistemul...cu aia de 500W nu vei avea probleme!

4 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Pai uitate si vezi daca iti arata...placa video vine cu adaptor molex cu sase pini si doua adaptoare cu trei pini, pe care tu le-ai introdus in slotul ala "alb" ce vine de la sursa...vezi daca ai fixat-o bine in slot, sau incearca sa le pui "invers".

| Floris96 explică (pentru CoL00SaL):

Am incercat dar cred ca sursa este prea mica :/

| CoL00SaL a răspuns (pentru Floris96):

Ce sursa ai?

| Floris96 explică (pentru CoL00SaL):

250 w am facut comanda la una de 500 sper sa mearga pe aia!

| CoL00SaL a răspuns (pentru Floris96):

Ai pus placa video pe o sursa de 250W? ...bine ca nu tia prajit sistemul...cu aia de 500W nu vei avea probleme!