| RazOl17 a întrebat:

Am o problema cu Google Chrome. Atunci cand vreau sa instalez o extensie imi apare
"Could not move directory from extension to profile."
Am instalat si l-am desinstalat din nou si tot nu merge. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Incearca asta : http://www.youtube.com/watch?v=YTYd4lq77SM (imi lua prea mult sa scriu).

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Dezinstaleaza Chrome si apoi activeaza optiunea de a vedea fisierele si folderele ascunse din Windows.
Apoi urmeaza pasii: Partitia in care ai instalat windowsul->Users-> Numele tau de utilizator->AppData->Local (ca sa fiu mai explicit iti dau exemplu :Local disk:C->Users->CRS->AppData->Local) si in acest folder ar trebui sa gasesti un folder cu numele Google, sterge acest folder si goleste cosul de gunoi, apoi instaleaza Chrome, conecteaza-te la google si ar trebui sa fie ok acum.

| RazOl17 explică (pentru CristianCRS):

Tot nu merge. Am vrut sa sterg folderul Google din Local dar nu s-a sters tot. ( ma refer ca in folderul google erau mai multe apartate, toate alea sa-u sters dar apartatul /folder Chrome nu) Dupa tate astea, am instalat din nou Google Chrome si tot nu merge.