| 2Anonima2 a întrebat:

Am o problemă cu laptop-ul și nu știu cum să o remediez. Sper că mă puteți ajuta.
Am un laptop Acer Aspire 5740g și când bag un CD, îmi apare la computer: CD Drive (Dhappy, dau dublu-click și îmi apare mesajul: Location is not avaible și dedesubt un X roșu și D:/ is not accessible Acces is denied și nu înțeleg de ce. Vă rog să mă ajutați.

2 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Sunt cateva posibilitati, sa nu mearga cd-ul, probeaza cu alte cd-uri si vezi daca face la fel; apoi sa aiba ceva cd-rom-ul fizic (hardware) aici nu stiu cum ai putea verifica; alta idee cumva din windows sa nu-l vada poate, driver ceva, incearca sa-l cauti daca apare in device manager.

| 2Anonima2 explică (pentru Shammal):

încă încerc cu o tonă de cd-uri și degeaba... nu mă lasă să îl deschid