| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat minecraft si imi merge greu, calculatorul meu este din 2008 ultimadata a fost reformat in luna noembrie, am ram foarte putin si imi trebuie o placa video sau un driver ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îți merge greu fiindcă ai un calculator slăbut. Dacă vrei să meargă mai bine,îmbunătățește-l. Schimbă placa video dacă este slabă, pune-i rami, mai dezinstalează programele/jocurile nefolositoare din calculator și o să vezi că, lagul va dispărea. Problema mai poate fi și de la internet, o viteză slabă.

1 răspuns:
| zozoradoi a răspuns:

Evident o placa video si memoria ram ar fi recomandat minim 2gb!