| Eldoon a întrebat:

Am si eu o problema la un Pc Desktop incerc sa pun televizorul cu cablu HDMI la el dar nu merge din cauza ca HDMI-ul este pe placa de baza nu la placa video care am pus-o. Am scos placa video de pe slot apoi i-am dat un restart si a mers pe placa video de pe placa de baza dar tot nu merge HDMI-ul pentru ca n-am driver la el si nu stiu de unde sa-l iau. Am Windows 7 si mi l-a luat automat dar cand dau la displei sa schimb monitoru n-am cum ca n-am driver ce as putea sa fac?
Modelu placii de baza este Gigabyte GA-MA74GM-S2H
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu-ti bate capul. Apasa pe Start the detection: http://www.ma-config.com/en
Iti va cere sa instalezi un program: ma-config si apoi cauta in My Drivers. Vei gasi orice driver doresti pentru computerul tau si actualizat.

| Eldoon explică (pentru Salontanul):

Multumesc foarte mult de raspuns mi-a fost de mare ajutor am dat funda

1 răspuns: