| ktrinel a întrebat:

Cate vizualizari trebuie sa am la un video sau la channel si cate sunbscriberi imi trebuie pentru a deveni partener youtube? FUNDA

2 răspunsuri:
| iDplm a răspuns:

Ca sa devii partener YouTube ar trebui sa ai un numar de minim 10-20k subscriberi + cateva mii de vizitatori unici/zi. Deocamdata parteneriatul in limba romana nu este valabil pentru Romania. In concluzie trebuie sa vorbesti fluent limba engleza. Profitul se genereaza destul de greu intrucat trebuie sa atragi public nou, audienta ta fiind masurata in fiecare luna.

***Parteneriatul YouTube-Romania este in dezvoltare au spus acum cateva luni oficialii YT.

| ktrinel explică (pentru iDplm):

Lol frate asa de mult?