| wPapy a întrebat:

De ce cand vr sa pornesc pes 2012 demo imi aprare urmatoarea eroare?
This application has failed to start because d3dx9_30 was not found.Re-istalling this application may fix this problem?
Dau funda la cel ce stiebig grin

Răspuns Câştigător
| ZeroBLADE a răspuns:

Jocul tau nu vrea sa porneasca deoarece ii trebuie un fisier numit d3dx9_30 pe care il downloadezi de aici:
http://www.dll-files.com/pop.php?dll=d3dx9_30 (apesi pe Download d3dx9_30 si il descarci unde ai jocul.
Jocul va erge in continuare, daca iti mai apare ceva de genul d3dx9_30 scrii pe internet:
"_" (numele fisierului) download
si il descarci

Daca ai neclaritati spune-mi si te rezolv.
Succes!

2 răspunsuri:
| Cosmin876 a răspuns:

Instaleaza-ti directx9 pentru xp sau directx 10 pentru vista sau windows 7 si iti merge la sigur... funda?

| raul_5117 a răspuns:

Iao simplu tongue.Reinstaleaza.Sau dezarhiveaza iar... Daca nu merge cauta iar. Daca nu gasesti merge fifa 11 laughing