| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult,faceti-mi si mie un pc din piese care sa meargă GTA 5, FIFA 17, etc.foarte foarte bine pe el,sa aibă maximul de fps-URI, sa aibă 16gb Ram,sa nu se blocheze, si sa aibă o grafica foarte buna!
Sa aibă toate piesele necesare unui pc!
Sa nu fie calculator gaming! Sa fie normal si cu Windows 7!
Sa se încadreze in minimul 30 de milioane!

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Ți l-am mai trimis o dată în alt reply
Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2432342/
3132 lei

| Gonrax a răspuns (pentru Gonrax):

Ai 1060 armor, 16 gb ram, i5-6042P, dar asta la 7 februarie 2017
Prețurile pot să crească sau să scadă

| Mihai1810 a răspuns:

Nu te lua dupa HLucian configuratia lui nu va rula deoarece ram-ul e ddr3 iar placa de baza suporta ram ddr4.

| HLucian a răspuns (pentru Mihai1810):

Totusi te sfatuiesc sa schimbi acea placa de baza. Modelul e recunoscut pentru probleme. O placa de baza low cost incepe de la 250 lei +. De ce crezi ca e la oferta? Pentru ca se cumpara?

| Mihai1810 a răspuns (pentru HLucian):

Cu placa de baza ai dreptate e cam slaba, m vrut sa fac sub 3000 lei

| HLucian a răspuns:

Trebuie sa intelegi mai intai ca un pc ''normal'' nu o sa-ti duca ce doresti tu. Pc-ul de gaming ce are? ce inseamna pentru tine pc de gaming? In 3000 lei iti poti face un pc foarte bun care sa ruleze tot ce iti doresti.

| HLucian a răspuns (pentru HLucian):

Grafica foarte buna o ai de la monitor in special. In 30 de milioane doresti cu tot cu monitor?

| anonim_4396 explică (pentru HLucian):

Nu! Sa fie monitor!

| anonim_4396 explică (pentru HLucian):

Ok.
Atunci fa-mi din piese un pc gaming!

| Mihai1810 a răspuns (pentru HLucian):

Daca nu te pricepi la configuratii nu te baga. Ce cauta ram ddr3 pe o placa de baza care suporta ddr4?

| HLucian a răspuns (pentru Mihai1810):

Da,asa e, nu am mai verificat acest aspect. Ma bucur ca ai observat.