| ovidiumt a întrebat:

Imi ziceti va rog cum scap de un virus de pe calculator? am windows7 dau funda daca imi raspundeti si imimplace ideea

5 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Ești culmea, ia-ți un antivirus, dă-i scan, vezi dacă se poate curăța, dacă nu, șterge fișierul definitiv.

| ovidiumt explică (pentru DarQueen):

Si daca l-am sters si tot il mai am?
am dat si scan

| DarQueen a răspuns (pentru ovidiumt):

Șterge toate fișierele în care apare. Dacă e într-un fișier din sistem, refă windowsul.

| ovidiumt explică (pentru DarQueen):

Si imi spui si mie te rog cum refac windowsul

| DarQueen a răspuns (pentru ovidiumt):

Noh pai, aici e mai complicat.
Dacă nu ai cunoștințe, ori apelezi la cineva care are și știe să pună un amărât de windows, ori duci pc-ul într-un service, dar o să coste ceva.