| 23423423 a întrebat:

Merge GTA IV original pe urmatoarea configurare?

- placa video AMD Radeon HD 7500M/7600M Series
- procesor Intel(R) Core(TM) i3-2370M CPU @ 2. 40GHz
- 4GB Ram
- Microsoft Windows 10 (build 10240), 64-bit
- HDD 500GB
( Laptop marca Sony Vaio)

merita sa cumpar jocul original? ( nu vreau descarcat dupa net). Multumesc pentru raspunsuri!

13 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Sincer eu ti-as recomanda sa te joci mai bine gta 5 decat 4 cu configuratia ta. Nu glumesc, gta 5 este atat de bine optimizat incat merge cu procesoare vechi din 2010 si placi video vechi. Gta 4 este foarte prost optimizat si o sa iti mearga prost. Este si mult mult mai bun gta 5 decat 4, si povestea nu se leaga absolut deloc.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Salut!
http://www.systemrequirementslab.com/cyri
pe link-ul acela poti testa daca ai ce iti trebuie pentru a rula gta 5, dar opinia mea este ca nu iti va merge;).

| 23423423 explică (pentru SergiuBoss11):

Ma refer la GTA 4, si am testat deja dar vreau sa mai aud si alte pareri.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru 23423423):

Gta 4 iti merge, dar nu inteleg de ce ai nevoie de pareri pentru un download de 20 de minute?laughing

| 23423423 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu il downloandez, il cumpar.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru 23423423):

Il cumperi ca sa-l joci multiplayer?

| 23423423 explică (pentru SergiuBoss11):

Nu neaparat

| Gonrax a răspuns:

Da, merge.
Da, merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cerintele de sistem si ce sistem ai tu reiese ca va merge. Poti incerca tu descarcand un joc de pe internet si probandu-l si daac merge, dezinstalezi jocull si cumperi unul original.

| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns:

Iti merge dar aici e o singura problema procesoru si placa video. il poti juca pe medium in cam 30 fps si pe low in cam 70-80

| 23423423 explică (pentru KrIsTiAnKrIsTy):

Ce inseamna asta cu setarile medium si low?

| KrIsTiAnKrIsTy a răspuns (pentru 23423423):

Setarile video adica calitatea grafici

| SalatăGamingHD a răspuns:

Dacă il cumperi iţi recomand e foart bun jocu-l
Chiar l-am jucat pe configurare :
Placă video 1 gb Nvidia Gforce 7600 Gt
Procesor la fel 2.4
2 Gb Ram
Windows 8.1 Enterprise
Hdd 1 Tb
ŞI iţi recomand să ai vcredist_x64 Adica Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable ( Nu ştiu dacă e necesar şi la windows 10 )
Dar eu l-am folost.

>< Mult succes!