| Anonim13241 a întrebat:

Salutare cum pot sa aflu daca mi s-a stricat o componenta din calculator?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca e ceva stricat nu porneste pc ul, poti da teste cu live boot cd memtest, hard test etc

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Pai ar fi afectata functia indeplinita de acea componenta.
Detaliaza si tu.

| Kriss96 a răspuns:

Pentru BSoD incearca system restore si vezi mai intai. Ai verificat memoria?
Care este codul exact? Mi se pare foarte aiurea sa vi asa sa ne intrebi pe noi ceva la modul general cand tu trebuia sa-ti fi descris problema. Acel blue screen are si el un cod. Dupa codul ala poti afla care este problema. Cu putin creier. Macar da-ne codul.

| maozedoor a răspuns:

Salut,
Si mi e mi se intampla la fel blue screen dupa ce intram intr-un joc, in rest imi merge normal. Memoriile ram aveu o problema, le am inlocuit. S-ar putea sa ai cv probleme la ram de obicei ele sunt primele care cedeaza! Daca ai vreun prieten cu memorii ram ca si ale tale roaga-l sa ti le imprumute pentru un test sa vezi daca face la fel!

| Anonim13241 explică:

Pai de fiecare data cand intru intr-un joc (ex: League of Legends) pot sa ma joc 8 min si apoi imi da blue screen.Mi s-a mai intamplat si in trecut dar a trecut de la sine acum nu stiu ce are si as dori un program cu care sa verific ce componenta de la calculator nu mai functioneaza cum trebuie.