| anonim_4396 a întrebat:

Salut de curand mi-am bagat si eu Battlefield 1 si imi merge cu 80-100 fps. Dar problema e ca calculatorul face foarte mult zgomot, adica ventilatoarele, am un GTX 480 si cred ca placa video face acel zgomot, ma joc maxim un meci si mai fac cate o pauza, ar trebui sa imi fie frica? Pot sa ma joc si daca face acel zgomot?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Verifici temperaturile si afli daca se incalzeste destul de mult. Daca ai placa de referinta (cea cu un singur ventilator mic) e si normal sa faca galagie pentru ca sistemul de racire e cam prost.

| Daryus3k2 a răspuns (pentru Intruder19):

Da placa aia e, cu un singur ventilator mic, si se incalzeste si destul de tare. Are si praf.

| Intruder19 a răspuns (pentru Daryus3k2):

Ai luat modelul de referinta care sta cam prost cu racirea daca nu ai airflow decent in carcasa.

| Daryus3k2 a răspuns (pentru Intruder19):

Am rezolvat nitel, am dat in setari V-SYNC pe ON si acum nu mai face asa. Ai funda