| Ghost01 a întrebat:

Salut, de la un timp mai exact de ieri a inceput sa imi dea blue screen dupa ce joc cam 20 min pe cs go competitive pe orice alt joc nu se intampla nimic + ca da blue screen doar pe compe mi se pare foarte ciudat la inceput am crezut ca poate fi ceva de la windows avand in vedere ca era expirat de ceva timp asa ca l-am reinstalat de la 0 nu am salvat nimic dupa ce am facut noul windows am jucat iar compe si iar mi-a dat blue screen m-am gandit ca o fi ceva cu procesoru sau placa video, placa video nu sare de 60 grade si am si cooleru de la ia la 35% din putere... procesoru la fel nu sare de 55 de grade. Nu inteleg ce poate fi...Multumesc Anticipat

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca reusesti sa copii codul de eroare din blue screen, il pui aici sau il scrii pe google si gasesti cat de cat o rezolvare. Uneori un bule screen cu un anumit cod de eroare se da atunci cand procesorul ruleaza la maxim, alteori cand ramii sunt folositi la maxim.Si in acest caz cred ca e bine sa nu mai rulezi acel joc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ah,procesorul si ramii sunt ok. Altceva poate fi buba. Daca reusesti sa copii codul de eroare, cautam solutii.

| Ghost01 explică (pentru anonim_4396):

Poza nu prea am cum sa fac eu am un telefon vechi fara camera...

| Ghost01 explică (pentru Ghost01):

Nu am facut poza dar am aflat eroarea : 0x0000008E (0xC0000005,0X820CE589,0X9D3137A4,0X00000000)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=jtrSY29bJU8

Aici ai 5 metode de a repara acea eroare si la urma iti recomanda un program cu care poti repara acea eroare. Daca nu intelegi engleza, este vorba de:
-metoda1. Restartarea telefonului(banuiesc ca ai telefon cu windows daca iti da BSOD(blue screen)
-Metoda 2: Faci sistem restoe la o data cand iti mergea bine
-Metoda 3: Faci test de memorie ram
-metoda 4:(nu ti- spun pentru ca nu stii sa intri in bios)
-Metoda 5 : Updatezi windwosul.

Mai inainte de toate iti bagi un antivirus (AVG sau BITDEFENDER sa scaneze) deoarece si de la virus poti face acest blue screen.
Ultima metoda care se vrea automata, descarci acel program si scanezi cu el. Sper sa reusesti.Incearca mai intai sa scanezi de virusi si apoi sa scanezi si cu acel program. Daca tot face figuri dai un sistem restore la o data cand iti mergea bine.

| Ghost01 explică (pentru anonim_4396):

Deja am facut sys restore +am intrat in byos l-am si reconfigurat... biosul nu e cine stie ce... chiar acuma incerc
sa il updatez cu toate cele 136 de drivere... test de memorie e primul lucru care l-am facut am verificat mane toate piesele si in +daca era o piesa de vina nu imi dadea blue screen doar pe cs go in competitive mod e prea ciudat aca era de la pieasa hardware dadea blue screen la orice joc... Oricum toate astea sunt deja le incerc chiar acuma dupa ce am mai ireintalat windowsu odata am vazut si eu clipu ala oricum laughing daca o sa mai am problema revin cu inca un coment sper sa ma ajuti in continuare cu sfaturi.