| gabicostil a întrebat:

Buna am o problema cu pc-ul meu ieri cand l-am aprins după ce mia arătat starting windows nu mai imi apărea nimic(black screen) inițial am crezut ca sa stricat monitorul dar nu, l-am băgat in plasma (tv) si la fel face.Pot intra pe el (monitor, tv) doar in safe mode va rog daca ma puteti ajuta dau funda( am făcut si un update la placa video m-am gândit ca poate ajuta) dar degeaba

11 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Probabil s-a defectat windows. Eu l-as pune din nou, tot asa a patit si laptopoul mamei si l-am rezolvat cu un windows nou.

| LDCCristi a răspuns:

Am patit si eu cu "panarama" de Windows 7. Ultima sansa e reformatarea. Daca nu stii imi pui pe pv si te invat eu.

| gabicostil explică (pentru LDCCristi):

Sa formarea hhd? Sau ce? Si cum se formateaza? Mersi

| BogdanSVPetc a răspuns:

Deci fii atent, e o problema de sistem dll, ex:0*00009B5 provocata de un virus de obicei.
In cazul asta este cumva grav, dar nu mult.Atunci cand il deschizi il stingi fortat la animatia windows, si dai un windows repair, daca ai documente foarte importante este recomandat sa le salvezi pe un stick tot atunci.Cand se termina acea fereastra de reparat,te duci si deschizi acel certificat Microsoft din stanga sus(nu mai stiu sigur in care colt) si te va baga intr-o fereastra tip notepag,cu termenii si conditii,si pericole imprevizibile etc.
Te duci stanga sus la file si dai deschidere,adica open,sau dai pur si simplu cand esti in fereastra de text Ctrl+O,si vei avea acces in PC,apoi dai acolo jos sa se permita vizionarea tuturor fisierelor si-ti tragi fisierele importante pe o unitate de stocare externa.
Daca nu s-a reparat cu windows repair,introdu un disc cu windows-ul,booteaza-l,si dai acolo jos in stanga la reparare nu la instalare,si daca gaseste el o problema tot atunci dupa ce se incarca e bine,s-a rezolvat. Poti intra sa ai acces in domeniul windows si de acolo dind load driver, sau incarcare drivere.
Cam asta ai putea face, sper sa intelegi ce ti-am zis, nu te grabi sa reinstalezi windows-ul, doar sa salvezi ce ai important cum ti-am zis cat mai repede pt.si intepul accestor actiuni se poate intampla ceva rau mai ales daca problema e orientata pe plan hardware. Tind sa cred ca este software, nu sunt bad-uri deoarece merge in safe mode.
Succes, fundita?

| gabicostil explică (pentru BogdanSVPetc):

As încerca doar ca nu am un windows 7 cd dar daca nu reușesc sa i-l fac cu alte variante o sa încerc si cu repare windows

| BogdanSVPetc a răspuns (pentru gabicostil):

Din pacade nu cred ca ai alte variante.Trebuie sa repari windows-ul, dar cum ti-am zis ar fi recomandat sa scoti cei mai important de pe el, cu prima varianta precizata, ma rafer la partitia cu windows-ul ca celelalte oricum raman la o eventuala reinstalare a lui.Cred ca nu prea te pricepi. Poate poti chema pe cineva, arata-i si raspunsul meu si sper sa reusesti.

| gabicostil explică (pentru BogdanSVPetc):

M-a pricep doar ca pana acum nu mi sa mai întâmplat asa ceva

| BogdanSVPetc a răspuns (pentru gabicostil):

Atunci nu are rost sa mai astepti solutii,ti-am zis,daca nu merge cu repararea sistemului instalata in windows,atunci repara-l cu un DVD,fa tu unul sau imprumuta de undeva.E destul de usor, imprumuta de undeva un disc, mai sunt variante mai complicate cu alte softuri, si risti sa nu reusesti, asta e cea mai buna metoda.

| Georgian22 a răspuns:

Baga alt windows

| evelinadiana a răspuns:

LA fel ca smiley78. Reinstaleaza windows happy

| FaIxCosmin a răspuns:

Da asta mi s-a intamplat si mie tot ce trebuie sa faci e sa reinstalezi windowsu
si dupa acea o sa mearga.
(funda? )