| ChituAlexandru1289 a întrebat:

Salut Gameri! Ce placa video sa imi iau de pe OLX pana in 500 de lei? Ma gandeam la un rx 580 de 8gb, voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Noi adica eu nu recomand cumpararea de hardware vechi de pe olx pentru simplul motiv ca poate fi bun sau poate fi cu defect. Nu este regula perfect valabila dar sa nu uitam ca placile video actuale sunt super utilizate cu toate resursele lor in jocuri video, apoi se face minerit si asa mai departe, deci este un hardware supus stresului, ceea ce inseamna ca poate fi foarte forjat si utilizat la fel ca masinile nemtesti care arata bine pe afara dar motorul e PA.
Daca crezi ca merita sa o iei second hand e o loterie poate fi foarte buna sau foarte proasta, despre pret nu ma pronunt ca nu ma pricep la aceste modele de placi mai ales ca-s fac a chipseturilor Nvidia si nu AMD.

| ChituAlexandru1289 explică (pentru Simpatic):

Eu m-am gandit sa iau cu garantie. La 450 iau rx 580 8gb cu garantie inca 1 an, ma gandesc ca daca se intampla ceva o duc la garantie.

| Simpatic a răspuns (pentru ChituAlexandru1289):

E bine asa

| DarthNiger a răspuns:

Mai bine iti cumperi de pe eMAG.