| Nicolae5647 a întrebat:

Salut, ieri am descarcat o aplicație dubioasa Numita desktop mining, am instalat-o a rulat cam 3 minute apoi am rămas fără net, am dat restart la pc și la fel merge 2 min și apoi zice ca nu am conexiune. Am reinstalat și windows-ul și nimic, ce să fie?

Răspuns Câştigător
| AleksandruNedim a răspuns:

Daca este vorba de software de mining acesta foloseste intens conexiunea la internet. Daca conexiunea ta nu este tocmai buna nu va rula. e posibil sa fie si vreo eroare ceva. e cea de pe desktopmining.net? daca e asa banuiesc ca nu ai avea de ce sa iti faci griji. incearca o reinstalare de windows de la 0. adica sa stergi tot absolut dupa care sa intri in interfata routerului sa faci o resetare la setarile din fabrica. de asemenea instalati si descarcati continut doar de pe paginile cu "https" in fata. astfel riscul de a descarca un virus nu e la fel de mare.

3 răspunsuri:
| Nicolae5647 explică (pentru AleksandruNedim):

Am reinstalat tot și nimic îmi stă conectat vreo 10 min apoi apare semnul exclamării și zice ca nu exista conexiune apoi dacă dar restart la net tot la fel 10 min și pa
Și netul merge foarte greu

| AleksandruNedim a răspuns (pentru Nicolae5647):

Ai facut o resetare a routerului?

| Nicolae5647 explică (pentru AleksandruNedim):

Da am sunat și la telekom și au zis ca e netul merge e totul ok, am impresia ca cineva mi-a spart pc-ul