| Florinelx a întrebat:

La un laptop pentru jocuri, ce e mai bun? Un procesor "Quad-Core" cu o placa video "AMD Radeon" și cu 4 GB memorie RAM sau cu un procesor "Intel i3 sau i5" cu o placa video "Nvidia GeForce" și cu memorie RAM de 4 sau 8 GB? Multumesc! Ofer funda!

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Aici depinde si de SERIA placii video!
Clar cel cu cea mai performanta placa video castiga.
Spune seriile daca vrei sa primesti un raspuns corect!

| Florinelx explică (pentru CPAElites):

Voiam să știu doar așa... În general ce e mai bun intre acestea! Dar ce modele de placi video sunt mai bune? Sau cum îmi pot da seama? Plăcile NVIDIA GeForce sunt bune?

| CPAElites a răspuns (pentru Florinelx):

Doar seriile GTX sunt pentru gaming.

| alexboss2020 a răspuns:

Clar varianta cu Intel, laptopurile sunt mai bine optimizate pe Intel decat pe amd si sunt si mai performante.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Eu de unde sa situ, scuze?

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Cred ca ala cu mai multa memorie, plus ca Intel mi se pare cunoscut insa nici celalt daca il primesti pe gratis nu e rau, e bun.

| florin752010 a răspuns:

I5, si placa video nVidia. Ram de prefenta cat mai mult.