| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat o unitate noua, Mirya Live V51. Are : 1 TB
    Placa video N vidia GT 730 2GB
Procesor i5 7100 3. 9Ghz
RAM de 4 GB
 Cam astea sunt in mare detaliile calculatorului.
Detine 3 USB uri de 3.0 si si 2 de 2.0, cred.
  Faza e ca eu am avut ca sistem de operare Ubuntu, pe acel sistem imi dadea o eroare in legatura cu memoria din hdd. Asa ca am decis sa-i schimb sistemul de operare si sa-i pun Windows 7 (ultimate, home, professional, am mai multe versiuni). Am instalat windows ul, dar nici mouse ul, nici tastatura nu mergea, am incercat sa schimb slot urile, dar nici-un rezultat...
Am citit ca Windows 7 nu este compatibil cu versiunile de usb de 3.0.
Am aflat o metoda sa fac din bios sa mi mearga si tastatura dar mergeau foarte greu...
Deoarece bios ul meu le bloca pentru performanta scazuta ( usb 2.0 ).
 Sper sa va ganditi la o modalitate si un sistem care este compatibil cu usb 3.0, dar sa fie si corespunzator pieselor mele din pc. M as fi gandit la un win 8 sau 10, cred ca au usb 3.0, dar nu am nici cd, nici un stick, sau ceva bootabil. Mentionez ca nu pot sa desfac carcasa calculatorului deoarece pierd garantia, multumesc anticipat, sper sa rezolvati.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Poti spune ce placa de baza ai?

| Ilie_George_1998 a răspuns (pentru CM7YRE):

Am rezolvat, multumesc oricum.