| EmanE a întrebat:

Salut, mi-am luat laptop nou ieri si pe jocuri merge greu dar de memorie ram nu duce lipsa, si placa video e buna. Am windows 7. Ma ajutati va rog? Funda asteapta raspunsul castigator

6 răspunsuri:
| cata_2510 a răspuns:

Pai zi-mi exact cati rami ai si ce placa ai si iti zic care e problema.

| EmanE explică:

Oare o fi si din cauza ca apar dungi negre de o parte si de alta?

| EmanE explică:

NVIDIA GeForce 610 M, 500GB HDD, 4GB DDR3 memory, cel putin asta scrie pe el

| cata_2510 a răspuns (pentru EmanE):

Pai la pc-ul tau trebuie sa-ti mearga aproape orice joc cu setarile pe high.
Pai pune la jocul respetiv setarile pe medium low si rez. mai mica altceva nu stiu ce sa zic.

| EmanE explică:

Si cum schimb?

| cata_2510 a răspuns (pentru EmanE):

Pai intri in joc la options si trebuie sa scrie detail sau graphic sau video si daca sunt pe high le pui pe low si la rezolutie poate sa zicem ca e pe 1366x768
iar tu dai pe 1024x768 sau mai mica 800x600.