| dikdildau a întrebat:

am o intrebare despre Metin2 RO! Nu stiu ce caracter sa imi fac, ma stiu pe warrior dar cineva mia recomandat sura arme. Dispun de 100kk fix! Vreau niste pareri, avantaje / dezavantaje la sura / war, si recomandari funda +vot la celelalte raspunsuri!

3 răspunsuri:
| sPec1aLxD a răspuns:

Sura pe arme este mai mult pe crescut. incearca sa iti faci un BMwinking BM-ul are un avantaj la duel

| KillSuckers a răspuns:

Eu iti recomand sura pe arme. Este bun la crescut cat si la duel dar, nu egaleaza un sura pe arme un sura BM.Iti recomand sura pe arme. Warriorul are multe dezavantaje si pe corp cat si pe mental pentru ca niciodata nu este stabilit pe ceva.Cand ai un warrior pe corp, trebuie sa iti maresti CON-ul pana la maximum fiidnca la fiecare adaugare de punct, creste cate un punct si la aparare.Dar de atac nu mai ai timp. Aura sabiei nu este suficienta.Deci,nu recomand warrior pe corp! Nici pe mental nu este bine.Trebuie sa iti antrenezi STR-ul si de CON se alege praful.Chiar daca ai Corp Rezistent, tot nu e suficient si, nu vei avea HP destul pe warrior mental.Recomand sura arme pentru ca :
1 El are abilitatea Tais Vrajit [Creste atacul]
2 El are abilitatea Armura Vrajita [Creste apararea]
3 El are abilitatea Teama [Scade din DMG-ul inamicului si ii reduce sansa de a te atinge cu vreun skill sau hit de-al lui.
Deasta recomand eu sura pe arme. Ooo da si topul lui Mihai este gresit. Topul este asa:
1 Sura
2 Shaman
3 Warrior
4 Assasin
Funda?puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes

| Stralis a răspuns:

Salut eu iti spun daca vrei sa te faci Razboinic fiindca uitre gradul luptatoriilor 1 razboinic 2 ninja 3 sura 4 saman fa ce vrei