| SpaYmaa a întrebat:

Salut tuturor, am windows 7 pe 64 bit si 5 gb ram dar mie imi apare 5.00 GB (3.25 GB usable) ce inseamna asta.....inseamna ca nu imi citeste decat 3.25 gb ram? ajutati-ma va rog.

Răspuns Câştigător
| StefanCM a răspuns:

Windowsul foloseste si el ceva ram...3.25 usable inseamna ca atat mai ai liberi. tii titeste pe toti stai linistit

| SpaYmaa explică (pentru StefanCM):

Deci, daca nu mi-ar suporta placa de baza mai mult de 4 gb ram nu mi s-ar aprinde pc-ul?

| StefanCM a răspuns (pentru SpaYmaa):

Ba da...doar ca ai avea mai putini liberi. bineinteles ca daca ai prea putini nu va merge sa rulezi bine windowsul