| Bastardul a întrebat:

Salutare tuturor! am si eu o problema daca ma puteti ajuta... In luna mai mi-am cumparat un laptop de la emag mai exact este vb de un Asus x52j cu procesor dual core p6100 2.2, 3GB rram, placa video Nvidia de 1Gb, Hdd de 500 GB nu am avut probleme cu el pana acum insa de vreo 2-3 saptamana a inceput sa se blocheze. de fiecare data cand dau sa imi downloadeze ceva si incerc in acelasi timp sa ascult muzica sau sa ma uit la un film sau sa ma joc la 1-2 min pentru cateva secunde se blocheaza si scoate un sunet asemanator celui cand asculti muzica in masina de pe cd si iti sare cd'ul sau nu ti'l mai citeste daca intelegeti ce vreau sa spun da pentru o perioada scurta de timp 2-3 secunde dupa care isi revine si iar dupa 1-2 min incepe si o tine tot asa pana cand termina de downloadat aveti idee de la ce poate fi? si inca o problema ar fi aceea ca se aude foarte incet cand ascult muzica sau ma uit la filme tot ce implica sunet desi e volumul la max nu cer sa se auda ca la club. dar dintre toate laptopurile pe care le'am vazut in viata mea al meu pot sa zic ca se aude cel mai incet. Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai este doar un laptop! Tu vrei sa faci si download (probabil folosesti utorr3nt)si mai ai si nu stiu cate programe deschise... ceri prea mult de la el! Unde sta procesorul cu programele acelea deschise? Uita-te in Task Manager si o sa vezi de ce face asa! Sfatul meu:
1. Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP si spune-mi ce programe ai bifate!
2, Fa o optimizare windows cu TuneUp Utilities (daca nu il ai, ti-l dau eu cu tot cu licenta )
3. Pentru sunet ->Intra in Start ->run->scrie->Realtek HD Audio Manager->Aici faci toate setarile pentru volum.