| ChipDE a întrebat:

Servus,
Mi-am cumparat acum cateva zile un laptop nou pentru ca cel vechi se stricase si am si eu o mica problema. Nu imi functioneaza Fn key(Function) Am incercat si cu NumLock, dar degeaba. Laptopul e instalat pe Windows8. Astept un raspuns. Multumesc de pe acum.

Răspuns Câştigător
| RaduHD a răspuns:

Daca ai windows 8, du-te pe desktop si tine apasat pe tasta widnows (din dreapta tastei ctrl) + r (apasale in acelasi timp. Scrie msconfig in casuta care apare si dai ok. Dupa urmeaza pasii respectivi.

3 răspunsuri:
| RaduHD a răspuns:

Deschide aplicatia "run" (de obicei se afla in start) si scrie "services.msc" (fara ghilimele).O sa para o lista lunga numita : Services (Local), dupa care dai click pe parametri pentru a fi ordonate in ordinea alfabetului. Cauta unde scrie : "VAIO Event Service", da dublu-click pe el, si asigurate ca la "Startup Type" scrie "automatic", daca nu scrie automatic, atunci pune-l tu pe automatic. Dupa asigurate ca dedesubt scrie "Service Status" este setat pe "Started"

| ChipDE explică (pentru RaduHD):

E un Lenovo G500s Intel Core i5, nu ma prea ajuta, deoarece am Windows 8 pe el

| ChipDE explică (pentru RaduHD):

Merci mult, iti meriti funda

| RaduHD a răspuns (pentru ChipDE):

Daca ai windows 8, du-te pe desktop si tine apasat pe tasta widnows (din dreapta tastei ctrl) + r (apasale in acelasi timp. Scrie msconfig in casuta care apare si dai ok. Dupa urmeaza pasii respectivi.