| anonim_4396 a întrebat:

Urmatoarea problema consta in faptul ca monitorul meu prezinta urmatoarele linii orizontale : https://www.youtube.com/watch?v=JgJyELpjJb0
Placa video este HD 7850, mai este de mentionat ca folosesc un adaptor VGA- DVI. Am auzit ca 7850-ul are mici inconveniente in a converti de la VGA la DVI. Credeti ca problema este de la placa video? adica sa fie defecta? am achizitonat-o acum ceva timp, precizez ca inainte aveam un HD 5770 iar probleme de genul nu au fost prezente! Precizez faptul ca placa video nu da semne a fi supraincalzita ( coolerele merg foarte ok iar temperatura in full load e de maxim 58 grade iar in idle 30 ).
Astept pareri!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

De ce ai nevoie de VGA/DVI si nu folosesti DVI/DVI? Posibil sa fie o buba la monitor (alimentarea lui/condensatorii de pe transformator mai exact). De cit timp ai monitorul? Ai incercat monitorul cu alta placa video/alt calculator? Eventual alt cablu video? Nu cred ca e de la placa video.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Uita-te la mesaje te rog!

2 răspunsuri:
| Stefan0007 a răspuns:

Prea bun monitorul.