| anonim_4396 a întrebat:

A trebuit azi sa completez la munca o declarație pentru prelucrarea de date personale din legea 677/2001.
Și ceva legat de armament.
Pentru am da poliția voie să port arma la munca!
Chestia e că ce date personale vor să prelucreze? Ce treabă are arma cu prelucrarea datelor personale daca am diploma de arme și muniții? Mă puteți lămuri? Ce date personale vor ei să prelucreze cu privire la asta? Adică nu cred că îmi intră în telefon și chestii de genul!?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acum aud de prima data de "diploma de arme si munitii". Ce inseamna asta?
In orice caz pentru portul de arma trebuie sa ai un permis de port-arma si probabil pentru aceasta este nevoie de datele personale, respectiv nume si prenume, CNP, domiciliu, etc. Nu au nici o treaba cu telefonul sau alte chestii de urmarire.

| anonimuIl a răspuns:

Ce armă porți tu la muncă?

| anonimuIl a răspuns:

Cam greu la tine să se întâmple ce ai scris aici - Pentru am da poliția voie să port arma la munca!