| harciog a întrebat:

Acuma chiar sintem crezuti batuti in cap cu totul.Aminteam in una dintre intrebarile mele de situatia asociatiei de locatari condusa de un administrator plopist sustinut de alti sefi mai sus pusi de la apatherm. M-am dus cu chitantele la o reprezentanta de la apatherm si ce era scris pe chitantele mele stampilate, nu era scris in nici o rubrica de pe tabelurile lor si cind a auzit tipa ca ma duc la primarie, dupa care la tribunal imi spune sa n-o fac pentru ca exista situatia reala facuta de fosta administratora pe stik, adeca pe calculator si bagata pe stik.Pai asa poate fi facuta oricind o varianta. E legal sa tii evidente pe calculator? Si de ce incearca sa musamalizeze situatia fostei daca aceasta noua reprezentata sustine sus si tare ca ea n-are nici o treaba? Cica sa rezolvam problema pe cale amiabila.Cit de amiabil poate fi cind este vorba de bani si de fraiereala pe fata?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea ca cea de la apa sa aiba dreptate, vechea administratoare sa fi tinut o contabilitate dubla si cea de pe calculator sa fie cea reala, pentru a sti cat a furat. Este legal sa tii evidenta pe calculator, in prezent asa se tine mai de toate firmele si alte organizatii, exista diverse programe de contabilitate. In cazul vostru rezolvare amiabila inseamna ca vinovata sa plateasca ce a furat. Numai bine!

| harciog explică:

Cum pot unii sa se preteze la asa ceva oare,cu sotul jurist la politie la sectia pasapoarte cercetat si el in citeva cazuri de coruptie? Alegi o anumita cale in viata sa te distantezi de golani, de smenari, sa ai cu totul alta viata dar in final devii unul dintre ei? Sa fie saracia de vina?

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Bai animaluleX te-ai ramolit de tot, esti in Romania frate trezeste-te. Nu saracia in sensul propiu e de vina ci saracia de gandire nationala de a nu respecta legea incepand de la Basescu pana la mine parlitul.