| nokia6120 a întrebat:

Ajutor! Va salut. Am o problemă cu rovinieta. În data de 25.11. 2018, ora 20:00 și m-am întors pe la 23:00 (aproximativ) am trecut pe DN5, Calugareni unde se afla. Camere de rovinieta. Am ajuns acasă și mi am adus aminte pe la ora 23:55. Am dat repede fuga la Petrom, am ajuns la ora 23:58 dar nu puteau sa mi facă rovinieta ca nu funcționau calculatoarele, terminaseră tura de lucru, draci sa i ia, etc. Acum mai pot face ceva? Am uitat sa o fac la plecare, am zis ca ma întorc și o fac, am uitat. Și uite asa. Am citit ca rovinieta trebuie făcută înainte sa treci prin fata camerelor. Alții spun ca în 24 de ore o poți face, iar alții ca trebuie făcută în data respectiva. Dacă aveți cunoștință despre un posibil ajutor cumva, va mulțumesc. Sănătate și drumuri bune!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai fost prins de camera vei fi sanctionat contraventional. Trebuie sa ai rovinieta anterior sa fii prins, aceasta are valabilitatea doar de la ora la care ai cumparat-o sau de la ora 0, 00 a zilei urmatoare.