| FlorinMihalcea23 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa ma duc cu motocross-ul in padure, pe camp, pe dealuri, etc, pot sa imping motorul pana acolo iar de acolo sa ma urc pe el? Adica nu am permis, sunt minor, dar pot sa il imping pe trotuar daca nu deranjez niciun pieton? Adica este legal?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o interdictie in acest sens, nu comiti nici o infractiune sau contraventie daca il impingi pe trotuar, ar fi infractiune daca ai circula pe drumurile publice mergand pe el.

2 răspunsuri:
| MarioADV a răspuns:

Cat timp nu il conduci pe strada nu e vreo problema.E ca si cum mergi pe langa bicla.

| ioanansy81 a răspuns:

O intrebare am? cati cc are?