| Membru0 a întrebat:

Am 18 ani si as vrea sa ma inscriu intr-un partid. Ma gandeam la PNL. Ce ar trebui sa fac ca sa ma inscriu, ce beneficii as avea? Mi s-a spus de apropiati ca nu pot schimba mai nimic si planurile pe care le am ar necesita bani si nu as ajunge sa le aplic din cauza "cainilor" din tara noastra.

3 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Sunt de acord cu parintii tai. trebuie sa pupi multe funduri sa ajungi la un nivel ok. am avut colegi care au lucrat intr-un partid. te platesc ca pe un sclav cu 4 mil pe luna numai pentru munca de teren.

| stpu a răspuns:

Te duci la sediul partidului, completezi o cerere de adeziune si astepti raspunsul lor. Solicitarea ta va fi discutata in sedinta, iar partidul va decide: Da sau Nu.
Simpla ta dorinta nu este suficienta. Ai nevoie de cineva care sa te recomande. Altfel o sa ramai mereu sa imparti pliante si baloane in campaniile electorale. Daca nu-ti accepta cererea, te vor chema doar in campaniile electorale.

Cat despre "schimbare", zic sa revii cu picioarele pe pamant. In mai multe discutii nu intru pentru ca sunt prea multe de explicat ca sa intelegi cum functioneaza sistemul politic romanesc.
Succes!

| Tribalm a răspuns:

Trebuie sa ai Bacul