| SpeciiFobii12 a întrebat:

Am fost depistat la volan pozitiv la meth.
Probele biologice fiind : pozitiv urina, negativ sânge.
Am întrebat polițistul și zice ca nu contează ca am negativ sânge, permisul oricum îl pierd.
Oare este adevărat? Nu vreau sa vorbesc in necunoștință de cauza

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este tocmai adevarat.
Permisul ti-ar fi anulat doar daca ai fi condamnat definitiv pentru infractiunea de conducere sub influenta drogului.
Ori, in cazul expus, nu cred ca vei fi condamnat, daca nu a aparut in sange inseamna ca nu erai sub influenta acesteia.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Permisul va fi suspendat până vin analizele de sânge. Dacă sunt negative îl primești înapoi.

| SpeciiFobii12 explică (pentru suntserios):

Analizele le am deja
Am scris mai sus, uita te
Negativ sânge
Pozitiv urina

| SpeciiFobii12 explică (pentru suntserios):

Repet,sunt pozitiv doar la urina și încă nu am carnetul restituit, e normal?