| Zalenko a întrebat:

Am luat teapa pe Instagram. Daca fac reclamatie la politie cu numele contului si conversatia sunt sanse sa il prinda? Doar numele contului stiu atat

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa, fiindca Politia nu are acces la o comapanie americana ca Instagramul.

Plangerea si reclamatia o poti face al Administratia Instagramului!

Dupa cum vad, tu voiai sa cumperi carduri furate, deci faceai oricum o fapta ilegala.
Chiar vrei sa te duci la Politie, sa declari ce ai facut?

| dullcat a răspuns:

Nu te va lua nimeni in serios, asadar cauta sa nu mai apelezi la astfel de persoane dubioase. Faptul ca tu i-ai trimis banii inainte se considera donatie, nu plata in avans. Orice cumperi de pe internet, mai ales de la persoane fizice, alege plata ramburs.

Iar pe Instagram nu face nimeni afaceri serioase, ci numai persoanele care ii fraieresc pe altii.Ai mai mult grija data viitoare.

| literallythesamebruh a răspuns:

În ce sens ți-ai luat țeapă? Ce ți s-a furat sau care e faza?

Răspuns utilizator avertizat
| Sekim a răspuns (pentru Zalenko):

Și tu ai de gând să te duci la poliție și să spui că ai vrut să cumperi carduri furate și ai luat țeapă? rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Sekim a răspuns (pentru Zalenko):

Daca ai mai mult de 14 ani, e trist. Mai bine accepta ți greseala și să îți fie învățătura de minte. Banii proveniți din asemenea chestii nu aduc nicio satisfacție, deci consider că ai meritat ceea ce s-a întâmplat. Daca tu consideri că ai dreptate, du te la poliție și vezi ce se întâmplă laughing

| Elenaaa1111111128383848383838383838 a răspuns (pentru Zalenko):

Ai putea merge la banca, le spui ca ai facut un transfer gresit si ca vrei sa i retragi. In Romania cam greu se face ceva in legatura cu fraudele pe internet si totusi nu ar fi o idee buna sa le spui ce cumparai daca intr-adevar erau carduri furate.

| johnnny123 a răspuns (pentru Zalenko):

Deci practic vrei să mergi la poliție și să recunoști că ai încercat să comiți fraudă cu carduri furate.

Bun așa, chiar te încurajez să te duci!

| Lrs2015 a răspuns:

La ce politisti de carton sunt la noi....ma cam indoiesc. Mi a fost incendiata masina, s-a vazut pe camere cine era, l am numit si eu (fiindca eram in conflict cu el), ala nu avea pile la politie si totusi nu i au facut nimic!