| AuricaMircica155 a întrebat:

Am nevoie de un raspuns sigur!
Sambata as vrea sa plec din Pitesti la Bucuresti unde tatal meu are un apartament pe numele lui.
Pot merge cu trenul acolo? E un motiv intemeiat? Sa scriu pe declarație ca ma deplasez la acel apartament? O sa iau amenda? Sta cineva in gara? Mai merge cineva cu trenul zilele astea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu mai este obligatoriu sa ai declaratie in incinta orasului, politistii vor fii directionati la gara si la intrarile in oras, ca sa verifice lumea si declaratiile de urgenta.
Motivul vizitarii unui apartament, care oricum este pe numele altcuiva, nu este considerat o urgenta si nici motiv serios de deplasare la Bucuresti. Asadar, ai toate sansele sa iei amenda.

4 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Nu sta nimeni la gara (exceptand aurolaci dar aia nu dau amenda si seara drogati, si prostituate dar nici astia nu dau amenzi) Poarta masca in tren neaparat, scrie pe declaratie motivul deplasari si nu patesti nimic

| mgtow a răspuns (pentru Robert2526):

Niciodata n.am vazut pramatii in gara. Doar tigani care treceau prin subsol

| Robert2526 a răspuns (pentru mgtow):

Vino dupa 23:00 in gara de nord. o sa gasesti cate vrei tu. Tot ce e mai rau in Bucuresti gasesti in gara happy In afara garii e adevarat e si mai rau

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Suna la informatii la cfr poate reusesc sa iti dea mai multe detalii