| SaveTheNature a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt dispusi sa raspunda, si sa comunice.
Cum se mai descurca romanii? Cum fac sa le ajunga banii?
Dati exemplu din familia voastra.
Multumesc pentru intelegere.

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Furam frate, cine nu fura e condamnat la saracie.

| SaveTheNature explică (pentru Hombre):

Iauzi:. De unde furi, si ce furi?

| Hombre a răspuns (pentru SaveTheNature):

Fur capre si inimi de nefericite.

| darrio2007 a răspuns:

Sunt foarte multe de spus la acest subiect.

| SaveTheNature explică (pentru darrio2007):

Te ascult.

| darrio2007 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cheltui banii doar pentru strictul necesar.Hrana,intretinere,lumina,gaze etc.Multora nu le ajung banii nici pentru astea.Ca sa mai cumpere si altceva, nici vorba.

| skif2skif a răspuns:

Nici idee nu ai de ce este in stare 'romanul' noi putem strange cureaua mult mai mult decat acum, ne sta in fire, am facut-o, o facem acum si o vom face in continuare... tara de popor umil, care merge pe ideea 'capul plecat.....sabia nu-l taie.Trist dar adevarat!

| Panteras a răspuns:

In familia mea lucreaza doar data si e dus in strainatate mama este casnica deci doar tata lucreaza si ne descurcam exceptionalbig grinbig grin deci majoritatea romanilor sunt plecati in strainatate

| minus273virgula15gradeCelsius a răspuns:

Renuntarea la vicii, si evitarea accesarii majoritatii posturilor private TV romanesti, si a Internet-ului atunci cand "nu arde casa" happy
Uite asa, imi ajung banii, sa fac ce-mi place.

| Catalin_Vasile_1995 a răspuns:

Pur si simplu nu mai cumperi ceea ce nu iti este cu adevarat de folos