| Dulcinea a întrebat:

Am o intrebare URGENTA! Am 17 ani.Pot calatorii neinsotita cu avionul? Si daca nu, de ce acte am nevoie? FUNDA :*

Răspuns Câştigător
| iuliacarina a răspuns:

In strainatate sau in tara? In tara cred ca nu ai nevoie de nimic dar pentru a merge in strainatate ai nevoie de imputernicire.

4 răspunsuri:
| Larsette a răspuns:

NU poti calatori, ai nevoie de o persoana majora cu care sa mergi, imputernicire facuta la notar in care sa scrie ca parintii tai sunt de acord sa te lase sa calatoresti cu acea persoana( de la care ai nevoie de buletin )

| BiiaB a răspuns:

Salut! Pai poti am impresia ca poti face o procura prin care sa dovedesti ca te asteapta cineva acolo unde aterizezi(unde iti este destinatia).

| Dulcinea explică (pentru BiiaB):

Ah! Pai si daca de exemplu tatal meu este acolo ( Anglia ) este destul de costisitoare acea procura, nu-i asa?

| BiiaB a răspuns (pentru Dulcinea):

Sincer,diferenta nu poate fi chiar foarte mare. Sper sa rezolvi, succes!