| EliLeli a întrebat:

Am o vecina care tipa foarte tare cand face sex. Se intampla in timpul noptii intre orele 1:00-4:00 AM, ma trezeste de fiecare data cand o apuca pasiunea si o tine foarte mult, cateva ore bune. Daca sun la politie acestia vor lua masuri sau este degeaba?

20 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intrebarea asta este tot ironica ca aia cu otomanii?

| EliLeli explică (pentru darrio2007):

Nu e deloc ironica. Femeia e...asa ceva. Suspectam ca face filme xxx la un moment dat, nici acum nu exclud.

| sierra1 a răspuns:

De ce să suni, dă-i un like mare!

| Drimmero a răspuns:

Fa o competite cu ea, geme mai tare ca sa o acoperi incat sa comenteze ea ca faci galagie.

In alta ordine de ei nu stiu daca vei rezolva ceva, eventual sa ii spui cu curaj ca deranjeaza vecinii, inclusiv pe tine la orele alea.

| EliLeli explică (pentru Drimmero):

I s-a spus de nenumarate ori. Eu stau deasupra ei, dar vecinii de dedesubt au parte si de sunetul miscarilor. Au, la propriu, tencuiala cazuta de pe pereti. Adunam semnaturi si mergem sa depunem plangere, mai multi vecini... Cred ca face prostitutie ca, am inteles, ca vin barbati diferiti.

| Drimmero a răspuns (pentru EliLeli):

Foarte bine, luati masuri daca treaba asta e prea deranjanta pentru voi.

| gabicoo a răspuns:

Dacă și așa e vorba de dat găuri, scoate și tu bormașina! Dacă vin vecinii și te întreabă zici că e de la ei!

| helpforyou a răspuns:

Sigur ca poti sa suni la politie. dar est sigur ca face atata sex? sau este doar un film pentru adulti?

| EliLeli explică (pentru helpforyou):

De tipat tipa atat de mult. Suspectam ca face filme xxx si inca suspectez. E teribil de obositoare. Mai face pauze de 10-15 minute, adormi, si apoi iar incepe. O tine asa 2-3-4 ore in sir.

| helpforyou a răspuns (pentru EliLeli):

Hmmm. poate face videochat, si vrea sa mai atraga parteneri/partenere. Ciudat totusi.

| 1234568807 a răspuns:

Du-te si tu

| Fantaspirit a răspuns:

Pune un bilețel și scrie: sa nu mai mimeze orgasmul și geamatelehee hee

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Da-ti drumul la muzica tare si dormi cu muzica
ar fi amuzant sa-ti zica ea ca e muzica tare laughing)

| SamsungElectronics a răspuns:

Vaii laughing

| AndreaDanci a răspuns:

Degeaba daca nu vin in timpul actiunii.
Dar nu e mai usor sa lasi un biletel la usa? Sau sa spui pe grupul locatarilor? Sau direct ei in fata?
Daca suni degeaba la politie platesti amenda.

| Alex9999999999999999999 a răspuns:

Da si tu o degetica/laba ca sa te simti si tu bine in acelasi timpwinking.Sau du-te dracu direct peste ei si spune-i ca esti horn1 si vrei si tu o tura.

| EliLeli explică (pentru Alex9999999999999999999):

Vai, mai bine-mi bag peria de la WC in urechi sa nu o mai aud.

| Anonimus24061 a răspuns:

Depinde de politie, normal in lege scrie ca nu este permisa deranjarea linistii publice in timpul noptii mai ales dupa ora 10, mai mult de o amenda nu are ce sa ii faca.

| Leonard02 a răspuns:

Acele ore de liniște la bloc în 2022 sunt stabilite atât prin lege, cât și prin regulamentul de ordine interioară al asociației de proprietari. În cele mai multe cazuri, intervalele stabilite de locatari pentru ore de liniște în timpul săptămânii sau în weekend țin de buna conviețuire în comunitate și nu sunt aceleași cu orele stabilite legal.
Citeşte întreaga ştire: Ore de liniște la bloc în 2022. Ce amenzi se dau pentru gălăgie
Din punct de vedere legal, orele de liniște în 2022 sunt stabilite atât pentru zilele din timpul săptămânii, cât și pentru zilele de weekend. „Tulburarea liniștii locatarilor între orele 22.00-8.00 şi 13.00-14.00 de către orice persoană prin producerea de zgomote, larmă sau prin folosirea oricărui aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare în localurile sau în sediile persoanelor juridice, în locuințele persoanelor fizice sau în oricare alt loc din imobile cu destinația de locuințe ori situat în imediata vecinătate a acestora este interzisă" – arată Legea 61/1991 pentru sancționarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii și liniștii publice.
Citeşte întreaga ştire: Ore de liniște la bloc în 2022. Ce amenzi se dau pentru gălăgie

Poti suna la politie ca te deranjeaza sunetul si nu poti dormi daca acestia fac galagie dupa ora 22:00 bafta!

| gabrielcosmin1989 a răspuns:

Este neplăcut să fii deranjat de zgomotul venit din vecini în timpul nopții. Dacă suni la poliție, ei ar putea lua măsuri, dar depinde de legislația țării tale și de circumstanțele specificate.

In general, poliția poate interveni pentru a rezolva problemele de zgomot, cum ar fi tipatul sau muzica tare, dacă acestea sunt considerate ca fiind deranjante sau nedorite. Este posibil ca poliția să ia măsuri, cum ar fi sesizarea proprietarului sau chiriașului sau sesizarea autorităților locale, care pot lua măsuri precum amenda sau chiar evacuarea.

Este recomandat sa vorbesti cu vecina ta sau cu proprietarul imobilului inainte sa suni la politie, sa vedeti daca se poate rezolva problema prin discutie. Daca acest lucru nu ajuta, atunci puteti sa sunati la politie si sa le explicati situatia, poliția va fi in masura sa va spuna ce măsuri pot lua in acest caz.

Este important sa ai in minte ca situatia poate fi delicata si sa fii respectuos si amabil cand vorbesti cu vecina sau cu proprietarul imobilului si cand suni la politie.