| deadshoot a întrebat:

Salut, cum as putea sa scap de o vecina bolnava mintal, deoarece in fiecare noapte trezeste tot blocul, iesind in casa scarii si incepand sa strige cat poate de tare. Am anuntat si politia dar nu a primit decat o amenda! Persoana respectiva nu are rude care sa ia masuri!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vecinii pot solicita, prin instanta de judecata, sa fie obligata la tratament medical, respectiv internarea la psihiatrieNu se stie daca o sa obtineti asta, daca nu este violenta.

| deadshoot explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc, oricum pentru raspuns!