| stefanftw12 a întrebat:

Am primit o amenda(am procesul verbal acasa) si vreau sa o platesc. Unde pot plati amenda?
Sunt din Craiova.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O platesti la Posta, CEC Bank sau Trezorerie.
Atentie! Dupa ce ai platit amenda, faci o copie a dovezii platii si impreuna cu o copie dupa CI, trimiti la adresa unitatii care te-a amendat. Cei de la taxe si impozite nu au o baza de date comuna cu politia si prin urmare, politia nu va sti ca ai platit amenda si vei aparea ca datornic.
Trimite cu confirmare de primire sa fii sigur ca ajunge la politie. Dovada platii o pastrezi. unii zic sa trimiti si Procesul-Verbal in copie.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti plati la Posta, CEC Bank sau Trezorerie.

| darrio2007 a răspuns:

La posta.

| Eastwood a răspuns:

La finante!

| Peridava a răspuns:

La CEC sau la Finante. La Finante cel mai sigur.