| anonim_4396 a întrebat:

Am uitat sa validez biletul cand m-am urcat in autobuz (in Brasov) si controlorul mi-a dat de ales sa platesc bilet contraventional de 60 lei pe loc sau amenda de 500 lei. Mi-a cerut si buletinul dar cred ca doar s-a uitat la el, nu mi-a luat adresa. In fine, am platit biletul contrventional si aia a fost. Deci nu mai primesc nici o alta amenda, am scapat de aia de 500, nu? Ca sa stiu la ce sa ma astept.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru amenda ar fi trebuit, cel putin, sa-ti ia datele din CI, asa ca nu o sa mai fii amendat.

| BroascaCuElice a răspuns:

Ai scapat

| Mihaelablabla a răspuns:

Daca ai platit biletul contraventional nu iti va mai veni nicio alta amenda!